500W solar inverter CAV-CR500W
Publicado el 2011-09-15 22:32:08 - cód. 115772
500W solar inverter CAV-CR500W
Solar power inverter connected with solar panel.
Our solar power inverter with inner controller.
Continuous power: 500W
Surge power: 1000W
Input volt: 12VDC/ 24VDC
Output volt: 110 /120 /130VAC /220 /230 /240VAC
Max charging current: 10A
Charging off voltage: 13.7V
Frequency: 50 / 60Hz
Efficiency: >85 %
No load current draw: <0.3A